menu
Aktualności

Zapraszamy w niedzielę na piknik naukowy
2018/09/12

Tegoroczna edycja pikniku – zatytułowana „Technika a Przyroda” - dotyczy wzajemnego wpływu, jaki wywierają na siebie człowiek i otaczająca go natura.

Wiedza przyrodnicza będzie przekazywana w formie zabawy i doświadczeń na stoiskach Nadleśnictwa oraz Miejskich Wodociągów i Kanalizacji. Wystawcy zadbają o to, aby przekazywane wiadomości były nie tylko interesujące, ale również miały wartość praktyczną.

 

Pomyśleliśmy też o kąciku przedszkolaka dla najmłodszych(przedszkola Wesoły Smyk i Pod Dębusiem Olbrzymkiem). Pierwszy raz swoją ekspozycję będzie miała młodzież z I LO w Chodzieży. Archeolodzy pokażą archaiczne przykłady interakcji człowieka z przyrodą. Z kolei zupełnie nowoczesne samochody i autobusy elektryczne znajdą się

na stanowiskach Miejskiego Zakładu Komunikacji, MBM Solar i Toyota Ukleja.

 

Escape Room – pokój zagadek

Z pewnością atrakcją będą dwa namioty z escape roomami, czyli pokojami zagadek. Aby wziąć w nich udział należy zgłosić zespół podczas pikniku do obsługi namiotów. Rozgrywka trwa ok. 25 minut. Grać mogą zespoły liczące od 2 do 6 osób. Wśród zespołów, które rozwiążą zagadki wylosujemy jeden, którego członkowie otrzymają nagrody – vouchery na film do Chodzieskiego Kina Noteć.

 

Podobnie, jak w poprzednich edycjach, wszyscy uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w losowaniu cennych nagród, w tym tabletów. Warunkiem uczestnictwa w losowaniu jest zebranie 16 różnych pieczątek na piknikowych stoiskach . Wypełniony kupon należy wrzucić do urny na stoisku Urzędu Miejskiego w Chodzieży. Losowania będą odbywały się na scenie, zgodnie z harmonogramem pikniku.

 

Główni organizatorzy pikniku to: Urząd Miejski w Chodzieży, PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Podanin oraz Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Chodzieży.

 

Patronat honorowy nad Chodzieskim Piknikiem Naukowym objęły: Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

 

Patronem medialnym pikniku jest Tygodnik Lokalny Chodzieżanin.powrót


Skontaktuj się z nami

Klub Malucha - Kraina Uśmiechu Niepubliczne Przedszkole nr 4 Pod Dębusiem Olbrzymkiem o profilu edukacyjno-przyrodniczym Lucyna Różewicz

adres: ul. Łąkowa 2, 64-800 Chodzież
tel. 67 28 10 849
kom. 605 300 260
email przedszkole4@chodziez.pl