menu
Aktualności

"Poznajemy siebie" - zajęcia ruchowe Metody Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne
2017/03/15

„Poznajemy siebie” – aktywność ruchowa dla dużych i małych wg. Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne w ramach projektu „Bąbelkowy podwieczorek z mamą i tatą”.W środę 15-03-2017 odbyły się pierwsze zajęcia warsztatowe dla rodziców i dzieci z cyklu „Bąbelkowy podwieczorek dla mamy i taty”.
Projekt Klubu Malucha „Kraina Uśmiechu” jest skierowany do dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat oraz ich rodziców i składa się z cyklu bezpłatnych spotkań warsztatowych. Pierwsze zajęcia skupiły swoją uwagę na aktywności ruchowej dla małych i dużych według Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Prostota, naturalność i uniwersalność metody stworzonej przez angielską nauczycielkę tańca i ruchu Weronikę Sherborne pozwala na rozwój świadomości własnego ciała i otaczającej przestrzeni. Poprzez ruch i dotyk buduje relacje między partnerami (dziecko – rodzic) oraz wspomaga nawiązanie bliskości i kontaktu. Na środowych zajęciach spotkało się 14 rodzin, który wraz z opiekunami z klubu malucha odkrywali swoje ciało i nawiązywali wzajemne relacje. Na sali oprócz ruchu ważną rolę odgrywały emocje, które w tym dniu były tylko pozytywne. Pomimo zmęczenia wszyscy uczestnicy doskonale się bawili, a uśmiech nie schodził z ich twarzy.
 


powrót


Skontaktuj się z nami

Klub Malucha - Kraina Uśmiechu Niepubliczne Przedszkole nr 4 Pod Dębusiem Olbrzymkiem o profilu edukacyjno-przyrodniczym Lucyna Różewicz

adres: ul. Łąkowa 2, 64-800 Chodzież
tel. 67 28 10 849
kom. 605 300 260
email przedszkole4@chodziez.pl